Prezenty świąteczne na ostatnią chwilę? SPRAWDŹ, które sklepy są czynne w niedziele wolne od handlu

SPRAWDŹ, które sklepy są czynne w niedziele
Zamknięty Lidl, zamknięta Biedronka – niedziela wolna od handlu   Gdzie szukać pomocy gdy handel w niedzielę jest zakazany? Sprawdź naszą listę punktów czynnych podczas niedzieli niehandlowej w największych miastach w Polsce!   Warszawa - stolica niedzieli handlowej Oprócz czynnych, na niemal każdym kroku, stacji benzynowych szybkie przedświąteczne zakupy, uzupełnienie paczek z prezentami na ostatnią chwilę zrobicie także:  
 • W sklepach spożywczych sieci Żabka, Freshmarket oraz sklepach osiedlowych
 • Na targowiskach oraz bazarach:
 1. Ursynowski Bazarek na Dołku, Targowisko przy ul. Bakalarskiej, Hala Mirowska, CH Marywilska 44 - owoce, warzywa, ubrania, słodkości - każdy spóźnialski znajdzie tam coś do dopełnienia swojego prezentu.
 • W punktach usługowych na dworcach kolejowych oraz na Lotnisku im. F. Chopina
 • W cukierniach oraz piekarniach - tu warto się wybrać jeśli np. nie macie czasu bądź zdolności cukierniczych a goście stoją już niemal u drzwi wejściowych do Waszego mieszkania
  Jeśli Wasze prezentowe plany są jeszcze niezrealizowane, to w dniach 15 - 16 grudnia koniecznie wybierzcie się na 30 edycję Targów Mustache Yard Sale.   To odbywające się w Pałacu Kultury i Nauki wydarzenie od wielu lat niezmiennie cieszy się popularnością oraz gronem stałych bywalców.   Na 2 piętrach i ponad 8000m2 znajdziecie unikatowe  produkty i wiele powodów do zachwytu, m.in.:
 • modę, w tym takie polski marki jak np.: MISBHV, Local Heroes, PROSTO,
 • polski design
 • książki
 • muzykę
 • artykuły dla wszystkich grzecznych dzieci czekających na Mikołaja
  A także skrywającą wiele niespodzianek strefę gastronomiczną!     Wrocław: Zakaz handlu? Nic z tych rzeczy.   Tutaj z otwartymi ramionami przywita Was m.in. Targowisko na Dworcu Świebodzkim - ubrania, artykuły niezbędne do ostatnich przedświątecznych porządków, tekstylia.   We Wrocławiu warto także poszukać nieco inspiracji na Wrocławskim Bazarze Smakoszy.   W każdą niedzielę handlową oraz niedzielę bez handlu hala przy ulicy Paczkowskiej 26 zamienia się w pełne lokalnych, regionalnych i zagranicznych rarytasów, targowisko.   Na pewno nie wyjdziecie stamtąd z pustymi rękoma – asortyment jest nadzwyczaj bogaty i znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy tradycyjnych smaków jak i pasjonaci nowoczesnych połączeń, to także świetny pomysł na uzupełnienie świątecznych pakunków oraz zapasów niezbędnych do przygotowania wigilijnych potraw.   16 grudnia czeka tam na Was także prawdziwy rarytas dla wszystkich miłośników adrenaliny i zakupów prezentów na ostatnią chwilę - targi Dobry Design w Barbarze: Gwiazdka. Co najważniejsze odbywają się one pomimo zakazu handlu w niedzielę.   To kolejna już  edycja targów DOBRY DESIGN na których znajdziecie m.in.:  
 • modę
 • biżuterię
 • torby oraz akcesoria
 • artykuły do wystroju wnętrz
 • zabawki, ubrania etc. dla najmłodszych
 • nieco sztuki: obrazy, plakaty, albumy
Autorstwa młodych, polskich marek, które w design wkładają całe swoje serce i wizje.   Gdzie spóźnialscy mogą szukać prezentów w Krakowie podczas niedzieli wolnej od handlu?   W mieście smoka wawelskiego warto wybrać się do najstarszego targowiska Krakowa - Starego Kleparza czynnego w każdą niedzielę w godz. 8:00-15:00, niezależnie od tego czy według kalendarza niedzieli bez handlu jest ona handlowa czy nie.   Znajdziecie tam:
 • tradycyjne polskie jedzenie
 • świeże warzywa i owoce
 • kwiaty
 • odzież i tekstylia
 • artykuły gospodarstwa domowego
 • produkty z całego świata
  A to wszystko na placu targowym działającym w tym miejscu już od XIV wieku - tradycja, która trwa do dzisiaj jest panaceum dla wszystkich zapominalskich Świętych Mikołajów oraz osób, które w ciągu tygodnia zwyczajnie nie mają czasu zrobić zakupów, a ponadto cenią lokalne i zdrowe produkty.   Znanym wśród krakusów placem jest także Unitarg, czyli Plac Targowy k. Hali Targowej przy ul. Grzegórzeckiej.   Znajdziecie tam:
 • owoce i warzywa od bezpośrednich dostawców
 • targ staroci
 • targ książek - nie jeden znalazł tam prawdziwe białe kruki, przepiękne wydania i wyjątkowe egzemplarze literackiej klasyki
  Poznań - centra handlowe sklepy otwarte także w niedziele bez handlu   Szukasz centrum handlowego czynnego w każdą niedzielę grudnia? W takim razie koniecznie wybierz się do Centrum Avenida!   16, 23 i 30 grudnia wszystkie sklepy są w nim otwarte, co może być prawdziwym wybawieniem dla tych osób, które nie miały wcześniej czasu zająć się przedświątecznymi zakupami. Ubrania, książki, artykuły sportowe, kwiaty, artykuły do wystroju wnętrz, buty, kosmetyki, artykuły dla zwierząt - okazuje się, że wizja niedzieli bez handlu w grudniu 2018 prezentuje się całkiem dobrze!
Data: 24.01.2019
Autor: Monika Zaręba

Sklepy otwarte 2018

Stoisko z warzywami w otwartym sklepie
Jakie są obecnie zasady w niedziele handlowe?

Obowiązujące zapisy ustawy nieco ograniczają możliwości polskich konsumentów, dlatego też lepiej zadbać o zapasy w domowej spiżarni nieco wcześniej. Z pewnością nie zastaniemy drzwi zamkniętych na cztery spusty w każdą pierwszą oraz ostatnią niedzielę miesiąca. W przypadku pozostałych jesteśmy zdani na los oraz dobre intencje właścicieli sklepów, którzy jako jedyni mogą wówczas stać za sklepową ladą.

Sklepy otwarte 2019

Od 2019 roku w życie wejdą kolejne zmiany.

Obecna forma ustawy jest wersją najłagodniejszą i ma przygotować Polaków na jej bardziej restrykcyjną wersję. Od 1 stycznia 2019 roku handel w niedzielę będzie możliwy tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Lecz to jeszcze nie koniec zmian. Prawdziwa rewolucja szykuje się na styczeń 2020 roku. Wówczas planowane jest zminimalizowanie kalendarza niedziel handlowych do jedynie 7 w ciągu CAŁEGO roku.
Wózkek na zakupy w sklepie zamkniętym w niedziele

Więcej artykułów w kategorii "niedziela bez handlu":

Europa z zakazem handlu w niedzielę: niedziele bez handlu obowiązują także w innych krajach

Jednym z argumentów przemawiających za wprowadzeniem w Polsce ustawy o zakazie handlu w niedzielę był właśnie ten, że podobne przepisy obowiązują w innych europejskich krajach.

Niedziela bez handlu 2019: Jakie zmiany wchodzą w życie od Nowego Roku?

Ogólnopolski eksperyment „Niedziela wolna od handlu” nie zakończy się w 2018 roku - od 2019 roku przepisy odnośnie zakazu handlu w niedzielę ulegną kolejnym zmianom i zaostrzeniu. Tym samym liczba niedzieli handlowych ulegnie znacznemu zmniejszeniu.

Prezenty świąteczne na ostatnią chwilę? SPRAWDŹ, które sklepy są czynne w niedziele wolne od handlu

Święta tuż za rogiem, już prawie czujesz ich oddech na plecach, a Ty nadal w proszku? Sprawdź, gdzie zrobisz awaryjne przedświąteczne zakupy w niedziele bez handlu.

Zobacz Wszystkie